آروین پلاست
خانه / دسته‌بندی نشده / آیا بطری‌های پلاستیکی برای استفاده مجدد ایمن هستند؟

آیا بطری‌های پلاستیکی برای استفاده مجدد ایمن هستند؟

آیا بطری‌های پلاستیکی برای استفاده مجدد ایمن هستند؟ این سوالی است که بسیاری از افراد حامی محیط زیست ممکن است بپرسند. اگرچه استفاده مجدد از بطری‌های پلاستیکی به نظر یک اقدام مسئولانه برای کاهش ضایعات پلاستیکی می‌باشد، اما ممکن است خطرات ناشناخته‌ای برای سلامتی و محیط زیست داشته باشد.

مراقب آلودگی میکروپلاستیک‌ها باشید

تحقیقات نشان داده‌اند که ۹۳ درصد از بطری‌های پلاستیکی تولید شده در کشورهای مختلف، آلوده به ریزپلاستیک‌ها هستند. ریزپلاستیک‌ها ذرات ریز پلاستیکی هستند که از ظرف به مایع یا غذا نفوذ می‌کنند.

استفاده مجدد از بطری‌های پلاستیکی با کدهای #۱ و #۲ ممکن است ایمن باشد، به شرطی که نکات احتیاطی رعایت شوند.

ترک‌ها و فرورفتگی‌های بطری‌ها را بررسی کنید

بطری‌های پلاستیکی با ترک‌ها و فرورفتگی‌ها نباید مجدداً استفاده شوند. این آسیب‌ها، حتی اگر میکروسکوپی باشند، می‌توانند مواد شیمیایی مضر را آزاد کنند. بطری‌های پلاستیکی یکبار مصرف به دلیل این خطرات برای استفاده مجدد توصیه نمی‌شوند.

جلوگیری از گرم شدن بطری‌های پلاستیکی

داغ شدن بطری‌های پلاستیکی می‌تواند مواد شیمیایی را آزاد کند. بنابراین، بطری‌های پلاستیکی نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند.

شستشوی بطری‌ها با آب گرم و صابون

بطری‌های پلاستیکی باید بین استفاده‌ها با آب و صابون گرم (نه داغ) شسته شوند تا از تجمع باکتری‌ها جلوگیری شود.

آیا همه بطری‌های پلاستیکی قابل بازیافت هستند؟

بازیافت بطری‌های پلاستیکی می‌تواند به تولید محصولات جدیدی مانند لباس، مبلمان و بطری‌های جدید کمک کند. بطری‌های غیرقابل بازیافت حدود ۴۵۰ سال طول می‌کشند تا تجزیه شوند. با این حال، بسیاری از بطری‌های پلاستیکی بازیافت نمی‌شوند و به محیط زیست آسیب می‌زنند.

نکات مهم برای بازیافت بطری‌های پلاستیکی

  1. نیازی به مرتب کردن بطری‌ها بر اساس کدهای پلاستیکی نیست، این کار در مراکز بازیافت انجام می‌شود.
  2. بطری‌ها را قبل از بازیافت بشویید.
  3. بطری‌هایی با کد بازیافت شماره ۷ قابل بازیافت یا استفاده مجدد نیستند.

ابداعات جدید در زمینه پلاستیک

اخیراً دانشمندان نوع جدیدی از پلاستیک به نام پلی (diketoenamine) یا PDK را توسعه داده‌اند که می‌توان آن را به شکل‌های جدید بازیافت کرد بدون اینکه کیفیت یا عملکرد اولیه آن کاهش یابد. این نوع مواد در مراکز بازیافت راحت‌تر مرتب می‌شوند.

چرا بطری‌های پلاستیکی برای محیط زیست مضر هستند

سازمان ملل تخمین می‌زند که سالانه حدود ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک تولید می‌شود که بیش از ۸ میلیون تن آن به اقیانوس‌ها راه پیدا می‌کند. این پلاستیک‌ها به صخره‌های مرجانی آسیب می‌زنند و حیات دریایی را تهدید می‌کنند. فرآیند تولید پلاستیک نیز انرژی زیادی مصرف می‌کند و سموم و آلاینده‌ها را به محیط زیست منتشر می‌کند که منجر به گرم شدن کره زمین و آلودگی محیط زیست می‌شود.

راه‌حل

کاهش استفاده از بطری‌های پلاستیکی و جایگزینی آنها با راه‌حل‌های دائمی که آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کنند، بهترین راه‌حل است.

با توجه به این نکات، استفاده مجدد از بطری‌های پلاستیکی باید با دقت و رعایت موارد ایمنی انجام شود تا هم به سلامتی شما و هم به محیط زیست کمک شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آروین پلاست
 مدیر عامل شرکت: آقای مهدی خدابخشی
مشاور مشتریان: 09125187269
آدرس آی دی ایسنتاگرام: doplastic@
پست الکترونیکی: mehdikhodabakhshi1981@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فرایند تولید بطری های پت

تولید بطری‌های پت: فرآیند و اهمیت استفاده از پلاستیک در صنعت بسته‌بندی   بطری‌های پت، …

تماس بگیرید